Jdi na obsah Jdi na menu
 


Brno, město uprostřed Evropy

14. 5. 2007

JUBILEJNÍ 10. FESTIVAL ZÁBAVY

Jihomoravský kraj a jeho metropole – krajské město Brno s nádhernou rekreační oblastí Brněnské přehrady se stávají na přelomu května a června 2007 již po desáté dějištěm tradičního pestrého zábavního a prezentačního festivalu. Na mnoha místech pod hrady Špilberk a Veveří shlédnou statisíce diváků stovky různých pořadů a představení. Jižní Morava a město Brno symbolicky otevírají přívětivou náruč všem návštěvníkům i svým obyvatelům na počátku letošní letní turistické sezóny.

Pravidelně největší pozornost láká mezinárodní soutěžní přehlídka ohňostrojných show IGNIS BRUNENSIS (18. 5. – 1. 6.). Světovou podívanou v 10. ročníku předvádí ohňostrojné společnosti z Itálie, Portugalska a České republiky, které jsou laureáty některých ocenění z brněnské přehlídky. Velkou atrakcí budou ohňostrůjci z Jižní Afriky, kteří doplní letošní světovou sestavu IGNIS BRUNENSIS.

V připravených pořadech mohou návštěvníci strávit krásné chvíle při akci NOC KEJKLÍŘŮ (18. 5.) v historickém centru Brna před ohňostrojným prelude. Velkým lákadlem bude opět večerní akce MUZEJNÍ NOC (19. 5.), kdy se s doprovodným stylovým programem představí brněnská i okolní muzea, galerie a výstavní prostory. Pro návštěvníky ze všech koutů světa je připraven bohatý program pro zábavu i poznání. Diváci uvidí desítky horkovzdušných balónů při fiestě BALLOON JAM (31. 5. – 3. 6.). Historické tramvaje – koňku i parní tramvaj, autobusy, trolejbusy, parní vlaky, auta, motocykly představí DOPRAVNÍ NOSTALGIE (1. – 3. 6.). Historické i současné pořady uvidí diváci také v centru Brna při ZÁBAVĚ POD HRADBAMI (1. – 3. 6.) a LIDOVÉ HRADNÍ SLAVNOSTI (3. 6.) na Špilberku. Návštěvníci mohou navštívit také několik atraktivních sportovních akcí a sportovišť. Prestižní závod světové série v triathlonu je připraven na Brněnské přehradě (19. 5.). Světový závod GRAND PRIX BRNO 2007 uvidí příznivci moderní gymnastiky (24. – 27. 5.). Milovníci golfu mohou navštívit nově vybudované sportoviště GOLF BRNO v Jinačovicích v blízkosti přehrady (26. 5.) nebo přímo na hladině zhlédnout atraktivní závod „dračích lodí“ (26. 5.). Příznivce automobilů uspokojí mezinárodní AUTOSALON BRNO (9. – 14. 6.), který navazuje s řadou doprovodných akcí na festival zábavy uprostřed Evropy.

Opravdu stojí za to strávit na jižní Moravě v Brně řadu příjemných chvil!

min.

HLAVNÍ PROGRAM

PROGRAM FESTIVALU ZÁBAVY

VELETRŽNÍ, SPORTOVNÍ A PŘIDRUŽENÉ AKCE