Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nové taneční centrum v Brně

11. 4. 2007
Otevření nového centra v Brně aneb Víkend plný tance a pohybu!
Užívat si života plnými doušky, zhubnout, zpevnit si postavu, mít pravidelný pohyb, najít nové přátele, zvednout si sebevědomí – tolik přání najednou je těžko splnitelných. Přitom existuje činnost, která je v sobě všechna spojuje: TANEC.
Pozvánka

14. - 15. dubna 2007 slavnostně otevíráme nové prostory Centra Tance na Václavské ulici v centru Brna.


Přijměte naše pozvání na víkend plný tance a pohybu. Vyberte si z nabídky ukázkových lekcí zdarma ten pravý tanec pro Vás a přijďte si zatančit!

Kde nás najdete?
Václavská 6, Brno
Za dřevěnými stánky, vchod v rohu budovy, výtahem (nebo pěšky) do druhého patra. Přivítají Vás usměvavé recepční, najdete zde orientální obchůdek a 5 tanečních sálů!
Program
Lektoři Centra Tance představí všem zájemců různé taneční styly:

ORIENT
Orientální tanec probouzí ženskost a smyslnost, uvolňuje zábrany, učí tanečnici vážit si svého těla a pozitivně působí na duši i tělo. Břišní tanec je příjemná forma cvičení a je určen pro ženy a dívky bez omezení věku. Tanec je charakteristický klidnými, plynulými a především smyslnými pohyby, které jsou střídány rytmickým potřásáním boků.
MODERNA
Moderní / scénický tanec je tanec výrazový, záleží na interpretaci výrazu a na tanečníkovi, co svým tancem vyjadřuje. V moderním tanci se učíme pracovat se všemi svalovými oblastmi, s energií, učíme se využívat tíhy těla a tělesných protitahů, správné postavení těla, práci s prostorem a podlahou.
STEP
V lekcích se naučíte základní úderovou techniku, která se pak procvičuje na jednoduchých vazbách. Seznámíte se s anglickou i americkou stepařskou školou a s jejich rozdíly. Protože i stepař musí být tanečník, budeme se také učit správnému držení těla, pozice paží a pohyb trupu.
Pravidelný kurz stepu WB5048 středa 18:15 - 19:15 h. od 25.4. do 20.6.07, 9 lekcí/ 900,-.
CAPOEIRA
Capoeira je kombinací bojového umění, hudby, tance, elegance a prvků akrobacie. Získává si především mezi mladými lidmi stále více příznivců. Přeneste se na chvíli na prosluněné brazilské pláže... Vznikla zásluhou afrických otroků přivezených v době kolonialismu do Brazílie v 17. století jako forma neozbrojeného zápasu mezi otroky a jejich pány, a protože byla formou boje proti vrchnosti, byla pány zakázána. Šířila se i nadále, ovšem pod rouškou tance, elegantních pohybu a akrobacie.
LINE DANCE
Tančit může úplně každý. Jedná se o sólový tanec, proto k němu nepotřebujete partnera nebo partnerku. Line Dance se tančí v řadách/liniích. Tančí se předem určené sestavy, které se vztahují vždy ke konkrétní skladbě.
Proč Line dance? • snižuje stres • zlepšuje kondici • nepotřebujete partnera :-) • je přátelský a společenský :-)
FLAMENCO
Svižná, melodická hudba... dupy, otočky, pózy... temperamant v každém pohybu... kytary a ohnivé Španělsko - to je flamenco! Původem je flamenco tradiční španělská lidová hudba a tanec z oblasti Andalusie. Téměř po celou dobu svého vývoje flamenco znamenalo zpěv (cante) a tanec (baile); teprve na počátku dvacátého století vystoupila z pozadí třetí složka, sólová kytara (guitarra flamenca) - a okouzlila celý svět.
SALSA
Salsa si získává srdce všech, kteří ji okusí a poznají volnost projevu. Klubový tanec, který můžete tančit sólo i v páru. Tanec, ve kterém je vše dovoleno… Na salse je krásné také to, že ji lze tančit prakticky v čemkoliv, v čem se cítíte dobře. Salsa v sobě obsahuje mnoho stylů. Nejčastěji se setkáte s Kubánskou salsou, Newyorskou salsou, L.A. salsou a ruedou.
LATINA
Cha-cha, jive, rumba a samba... vyzkoušejte mocnou čtyřkombinaci latinsko-amerických tanců a staťe se hvězdou, která tančí!
Lektoři
Fotogalerie